Lyžařský výcvikový kurz

       V letošním školním roce se v termínu 29. 1. – 3. 2. zúčastnilo lyžařského výcvikového kurzu celkem 39 žáků osmého ročníku. Celý kurz žáci absolvovali v malebném prostředí Krkonoš. Útočištěm jim byly po celou dobu svahy nad Špindlerovým Mlýnem, kde byli ubytováni v horském penzionu Moravská bouda. Ta se nachází v centrální části krkonošských hřebenů v nadmořské výšce 1225 metrů. V těchto podmínkách je každoročně téměř stoprocentní záruka bohaté sněhové nadílky a ideálních podmínek pro výuku lyžování.

     Výcvik žáků proběhl na sjezdových lyžích. Žáci se zde naučili a osvojili si základní lyžařské dovednosti - sjíždět svah, točit oblouky a jezdit na vleku. Žáci byli rozděleni do skupin dle svých lyžařských schopností a dovedností.

     Počasí bylo proměnlivé, první dny jsme zažili krásné slunečné počasí. Od třetího dne nás provázela mlha, sněžení a mírný déšť, žáci tak alespoň na vlastní kůži zažili proměnlivost horského počasí. Ale i přes tyto obtíže jsme si pobyt na horách užili. Věříme, že řada dětí si díky zvládnutým základům lyžování tento sport oblíbí a zůstane lyžím věrná.

Z. Bahounková

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Lyžařský výcvikový kurz


Projekty a partneři
Kraj Vysočina
Dobudování přírodní zahrady ZŠ Polná
OP JAK
Projekt OP VVV
Národní plán obnovy
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Doučování - Národní plán obnovy
Modernizace odborné učebny fyziky v ZŠ Polná
Projekt OP VVV
Projekty EVVO
Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost - Výzva č. 56
Podpora technického vzdělávání
ICT nás baví