Chemie plná pokusů

Chemie plná pokusů

Chemie nejsou jen vzorečky a rovnice. Chemie může být i velká zábava, zvlášť když se pustíme do nejrůznějších pokusů. O tom se přesvědčili žáci 8. ročníku ve čtvrtek 20. října, kdy nás navštívili zástupci VŠCHT Praha s 45minutovým programem nazvaným Úvod do chemie. Celý program byl velmi interaktivní, probíhal formou dialogu a při řadě pokusů žáci asistovali. Jak se jim dařilo, můžete zjistit ve fotogalerii.

Který pokus byl nejzajímavější, těžko určit. Nejchutnější ale určitě byla domácí zmrzlina chlazená kapalným dusíkem, ten při sublimaci tvoří hustý dým, který přidal pokusu tu pravou alchymistickou atmosféru.

Martina Nečadová

Přidáno 2. 11. 2022, autor: Marie Pospíšilová

Projekty a partneři
Kraj Vysočina
Dobudování přírodní zahrady ZŠ Polná
OP JAK
Projekt OP VVV
Národní plán obnovy
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Doučování - Národní plán obnovy
Modernizace odborné učebny fyziky v ZŠ Polná
Projekt OP VVV
Projekty EVVO
Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost - Výzva č. 56
Podpora technického vzdělávání
ICT nás baví