Dějepisná vycházka po Praze

Poslední květnový den, prosluněnou středu, využilo 39 žáků k exkurzi do Prahy. Zahájili na Petříně – devět statečných vyšplhalo na rozhlednu, dalších dvacet osm zvolilo pohodovější zrcadlové bludiště. Následovala prohlídka nejzajímavějších míst Pražského hradu (Chrám svatého Víta, Vladislavský sál, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička). Po občerstvovací zastávce u Valdštejnské jízdárny jsme úzkými uličkami doputovali na Karlův most a spolu s davem lidí zamířili na Staroměstské náměstí. Spočítat apoštoly na orloji bohužel nezvládli všichni (mnozí se spolehli na svoji znalost, že apoštolů je dvanáct, ale nepostřehli, že tři z nich momentálně nejsou na svém místě, aby mohli být opraveni). A pak už nás čekalo jen Václavské náměstí s tradičními lákadly (McDonald nebo Primark) a společnou fotkou pod sochou sv. Václava naše putování Prahou skončilo. Jeden den na Prahu nestačí, tato ochutnávka tedy mnohé určitě nalákala k další návštěvě.

Velké poděkování patří panu řidiči polenského autobusu, který nás bezpečně a v pohodlí dovezl tam i zpět.

J. Kalábková, M. Pospíšilová


Zobrazení: Alba | Podle data

Dějepisná vycházka po Praze


Projekty a partneři
Kraj Vysočina
Dobudování přírodní zahrady ZŠ Polná
OP JAK
Projekt OP VVV
Národní plán obnovy
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Doučování - Národní plán obnovy
Modernizace odborné učebny fyziky v ZŠ Polná
Projekt OP VVV
Projekty EVVO
Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost - Výzva č. 56
Podpora technického vzdělávání
ICT nás baví