Evropský den hudby ve škole

V pátek 22. března jsme oslavili Evropský den hudby ve škole (Eudamus 2024). Připojili jsme se tak k výzvě Evropské asociace pro hudební výchovu a dalších organizací: společně hrát a zpívat v celé Evropě ve stejném březnovém termínu, a také nacvičit hymnu této akce, píseň s názvem „Together“.

U nás v Polné jsme toto shromáždění pojali jako prezentaci cizojazyčných písní, které s žáky II. stupně připravili vyučující jazyků a hudební výchovy. Zazněly tak písně ve francouzštině, němčině a ruštině, samozřejmě také v angličtině, a dokonce i v dalších evropských jazycích. Pedagogové s chutí zazpívali oblíbené slovenské hity. Nechyběla Óda na radost - evropská hymna, v podání houslistky Martiny Havlíčkové (9.A). Učitelé výtvarné výchovy zajistili krásnou výzdobu na téma hudby a Evropy. Závěrečná skladba „Together“, kterou si zazpívali úplně všichni žáci, byla zdařilou tečku za programem.

Těšíme se na další podobná hudební setkání. Inspirací by nám ještě letos mohl být Rok české hudby 2024!

Jana Nováková

Evropský den ve škole