Exkurze do Brna pro žáky 6. ročníku

Exkurze do Brna pro žáky 6. ročníku

Po několikaleté přestávce jsme se se šesťáky opět vypravili do Brna prohlédnout si skleníky Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a navštívit Planetárium na Kraví hoře. Viděli jsme tropické a subtropické rostliny, dozrávající banány, plodící kakaovník, vanilku a pepřovník, ale i stromové kapradiny, masožravé rostliny a vysoké kaktusy. Dověděli jsme se o nich spoustu zajímavostí. V planetáriu pro nás byla připravena animace aktuální hvězdné oblohy. Poznali jsme typická souhvězdí pro jednotlivá roční období i aktuální polohu některých viditelných planet. Pak jsme zhlédli vydařený dokument Hvězdný cirkus o původu hvězd. Podívejte se do fotogalerie.

Martin Lexa

Přidáno 5. 12. 2022, autor: Marie Pospíšilová

Projekty a partneři
Kraj Vysočina
Dobudování přírodní zahrady ZŠ Polná
OP JAK
Projekt OP VVV
Národní plán obnovy
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Doučování - Národní plán obnovy
Modernizace odborné učebny fyziky v ZŠ Polná
Projekt OP VVV
Projekty EVVO
Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost - Výzva č. 56
Podpora technického vzdělávání
ICT nás baví