Exkurze do planetárium a přírodovědného centra (3. ročník) + 4.B

V dubnu a květnu navštívili žáci 3. tříd a 4.B Přírodovědné centrum a planetárium v  Havlíčkově  Brodě,  kde v  promítacím sále s  3D  projekcí shlédli  film Titáni doby ledové. Dokument o době ledové, mamutech a celém období, kdy na planetě vládl led a lovci mamutů. Viz ukázka: Titáni doby ledové - trailer (youtube.com).

V planetáriu byli žáci nejprve seznámeni s 12 souhvězdími, kterými postupně (po celý rok) prochází Slunce a poté shlédli dobrodružný příběh Polaris - dva kamarádi, lední medvěd Vladimír a tučňák James, se vydají na expedici k Marsu a Saturnu, kde pátrají po příčinách střídání dne a noci, ročních období a polárních nocí. Viz ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=rv_OI5rQS4I

Žáci si návštěvu Přírodovědného centra a planetária velmi užili.

Jana Březinová


Zobrazení: Alba | Podle data

Planetárium 3. třídy


Projekty a partneři
Kraj Vysočina
Dobudování přírodní zahrady ZŠ Polná
OP JAK
Projekt OP VVV
Národní plán obnovy
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Doučování - Národní plán obnovy
Modernizace odborné učebny fyziky v ZŠ Polná
Projekt OP VVV
Projekty EVVO
Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost - Výzva č. 56
Podpora technického vzdělávání
ICT nás baví