Sedmáci na lyžích

V termínu od 10. března do 15. března 2024 se žáci 7. ročníků naší školy vydali na tradiční lyžařský kurz. Cílovou destinací byla malebná Josefova bouda v samém srdci Krkonoš, která poskytla útulné a pohodlné ubytování pro naše lyžaře. I přes nepříznivé sněhové podmínky se všichni žáci vrhli do lyžařského výcviku s nadšením. Zkušenější měli možnost využívat sjezdovky ve skiareálu Medvědín a naši začátečníci jezdili na sjezdovku u Moravské boudy, která je ideální pro první krůčky na lyžích.

Lyžařský kurz nebyl jen o sportu. Večery byly vyplněny zábavnými aktivitami a soutěžemi, které všem umožnily užít si společně strávený čas daleko od školních lavic.

Lyžařský kurz se tak stal nejen příležitostí k zdokonalení lyžařských schopností, ale také cennou zkušeností, která přispěla k rozvoji samostatnosti, odpovědnosti a vzájemné pomoci mezi žáky. Přes všechny výzvy, které přinesl nedostatek sněhu, si žáci odvezli domů nezapomenutelné zážitky a nové dovednosti.

L. Novotná

Sedmáci na lyžích