VZPoura úrazům

Po nucené pauze k nám letos zamířili ambasadoři projektu VZPoura úrazům. Pro ty, kdo projekt neznají, jen stručné vysvětlení – jedná se o besedy s lidmi, kteří ve svém životě utrpěli vážný úraz s trvalými následky a kvůli němu se nyní ve svém životě neobejdou bez invalidního vozíku. Tito lidé jezdí napříč Českou republikou a o svých úrazech, životech před a po úrazu, ale hlavně o tom, jak se takovým úrazům vyvarovat, besedují s žáky základních škol. Na naší škole se letos setkali nejprve v říjnu s žáky devátého ročníku, a následně v listopadu se žáky čtvrtého a pátého ročníku.

Cílem celého programu nebylo si jenom popovídat, ale hlavně si uvědomit rizika úrazů, které jsou s různými činnostmi spojeny. Mnohdy je můžeme dodržováním správného a bezpečného chování minimalizovat nebo dokonce úplně vyloučit. Věříme, že i letos žákům tato beseda ukázala, jak je důležité chovat se opatrně, používat ochranné pomůcky a zbytečně neriskovat své zdraví.

D. Bruknarová

Přidáno 21. 11. 2022, autor: Marie Pospíšilová