Základní škola Polná, okres Jihlava

ZŠ Polná je plně organizovanou školou, ve které se vzdělává cca 600 žáků. Součástí školy je školní klub, školní družina a školní jídelna.

Co nás charakterizuje?

• jsme škola, která rozvíjí potenciál každého žáka
  • jsme škola, která si stále myslí, že povinnost, zodpovědnost, píle a slušné chování patří do tohoto moderního světa
  • jsme škola, která má u středních škol dobré renomé díky žákům, kteří na ně přicházejí kvalitně připraveni
  • jsme škola plná kvalitních pedagogů, kteří jdou s dobou
  • jsme škola, která se chová férově
  • jsme škola, která se zaměřuje na oblast přírodovědnou a jazykovou. Součástí školy je přírodovědný klub Pampeliška, máme certifikovány všechny tři školní zahrady jako přírodní, zapojili jsme se do sítě M.R.K.E.V. (metodika a realizace komplexní ekologické výchovy), jsme tzv. rorýsí školou.
  • Jsme škola, která podporuje výuku cizích jazyků. V oblasti jazykové nabízíme studium 4 světových jazyků (angličtina, němčina, francouzština, ruština)

O co se snažíme?

• rozvíjet naše školní poradenské pracoviště
  • budovat pozitivní, bezpečné, podnětné a spolupracující klima školy